Zapraszamy na Wielką 7 Barlinecką

Już 7 września w Barlinku zagoszczą najlepsi zawodnicy nordic walking a to za sprawą odbywających się w naszym mieście Mistrzostwach Polski Nordic Walking w ramach Pucharu Bałtyku Nordic Walking oraz II Otwartych Mistrzostwach Noridc Walking Euroregionu Pomerania.

Więcej…

 

Marko Kantaneva twórca Nordic Walking odwiedził Europejską Stolicę Nordic Walking – Barlinek

Po Fińsku "sauvakävely" po Polsku "chodzenie z kijkami”, czyli po prostu nordic walking. Kariera nordic walking w Finlandii rozpoczęła się na dobre wiosną 1997 roku. W tym roku Centralne Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji w Finlandii wydało pierwszy poradnik na temat chodzenia z kijkami autorstwa Marko Kantaneva.
Dziś na całym świecie miliony ludzi chodzi z kijkami.

Więcej…

 

Kolejny Puchar dla Barlinka za nordic walking!

Młodzież, ze Szkoły Podstawowej nr1 w Barlinku pod opieką Pani Bożeny Rudnickiej i Pana Piotra Rosenkiewicza  oraz pasjonaci nordic walking reprezentowali Europejską Stolicę Nordic Walking na imprezie Bieg Dnia Olimpijczyka w Przelewicach w dniu 21.06.2013r. Barlinek startował w marszu nordic walking i w biegach.

Więcej…

 

Lato w Puszczy Barlineckiej

Serdecznie zapraszamy na rajd nordic walking "Lato w Puszczy Barlineckiej" z ogniskiem w Ośrodku Wypoczynkowym w Janowie. Zapraszamy do aktywnego spędzenia soboty wśród barlineckiej przyrody. Udział bezpłatny. Gwarantowane niespodzianki do losowania!

Więcej…

 

11 medali dla Barlinka na zawodach Pucharu Bałtyku w Gdyni i 13 w Słupsku!

27 kwietnia w Gdyni odbyła się pierwsza impreza z cyklu Pucharu Bałtyku - Gdynia Trail Nordic Walking. Na starcie stanęło około 150 zawodniczek i zawodników. Dwie trasy, 5 i 9,5 km prowadziły po leśnych duktach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej…

 

III Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Barlinka "Orientuj się z nordic walking"

Już po raz trzeci zostały zorganizowane drużynowe zawody nordic walking dla dzieci i młodzieży na orientację. W tegorocznej edycji walczyło 8 drużyn; SP 1, SP 4, SP Mostkowo, PG1 dwie drużyny, PG2, OSiW i drużyna z Krzynki.

Więcej…

 
Polecamy