Zapraszamy na Rajd Nordic Walking "Szlakiem Dębów"

Początek imprezy w Delcie Młynówki w sobotę, 11 czerwca 2011 r. o godz. 9.00. W programie: powitanie, krótka rozgrzewka, przemarsz trasą wiodącą nad jeziorami i wśród przepieknych lasów Puszczy Barlineckiej do Okna, ognisko integracyjne, ćwiczenia relaksacyjne,  smażenie kiełbasek, powrót do Barlinka.

Więcej…

 

Europejska Stolica Nordic Walking na Pucharze Polski PFNW 2011

Pierwsze zawody w ramach Pucharu Polski  PFNW  odbyły się 28 maja na terenie Parku Solankowego w Inowrocławiu. W zawodach  rywalizowało ok. 270  zawodników  z całej Polski na dystansie 5, 10 i 20 km. Dla wielu z nich to nie tylko rekreacja ale i także profesjonalna dyscyplina sportu.

Więcej…

 

Nowe trasy pod patronatem Barlinka Europejskiej Stolicy Nordic Walking

W sobotę 14. maja 2011 roku Barlinek odwiedziła delegacja z Nowego Miasta  Sekretarz Gminy Pani Gabriela Kosmala, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Maciej Kuderczak oraz Sołtys Wolicy Koziej Władysław Smektała. Do Barlinka przyjechali również przedstawiciele „Grupy Odnowy Wsi Wolicy Koziej” Anna i Marcin Jakubowscy i Małgorzata Mazurkiewicz.

Więcej…

 

Barlinek na IX  Marszu dla życia w Szczecinie

W Szczecinie dnia: 08 maja 2011 odbył się „Marsz dla życia”. Marsz przebiegał pod hasłem „Dzieci nasze anioły”. W akcji wzięło udział ok. 15 tysięcy osób. Barlinecka grupa pod opieką Bożeny Rudnickiej, Piotra Rosenkiewicza i ks. Marcina Miczkuły liczyło ok. 50 osób.

Więcej…

 

ORIENTUJ SIĘ Z NORDIC WALKING

Europejska Stolica Nordic Walking zaprasza na I DRUŻYNOWE OTWARTE MISTRZOSTWA "ORIENTUJ SIĘ Z NORDIC WALKING” O PUCHAR BURMISTRZA BARLINKA. Impreza odbędzie się 18.06.2011 w Barlinku, start godz. 11.00 – Rynek Miasta.

Więcej…

 

Zapraszamy na odnowione szlaki Nordic Walking!

W kwietniu 2011 trwały prace związane z przygotowaniem do sezonu turystycznego siedmiu tras Nordic Walking w Barlinku i okolicach. Odnawianie trasy przeprowadził członek PTTK Barlineckie Bobrusie – Jurek Wawrzyniak oraz PGK Barlinek. Trasy zostały gruntownie posprzątane, przycięto odrosty i odmalowano oznakowanie.

Więcej…

 
Polecamy