Sezon Turystyczny 2012 w Barlinku otwarty!!!

W sobotni słoneczny dzień 21 kwietnia, w Barlinku odbyło się otwarcie sezonu turystycznego 2012. Ale nie było to zwyczajne otwarcie, gdyż najpierw miał miejsce Rajd Pomorski.

Jego uczestnicy spotkali się w Delcie Młynówki, gdzie wszystkich powitał Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz. Na starcie spotkało się około 300 uczestników, wszyscy otrzymali znaczek okolicznościowy  i ruszyli na trasy.

W rajdzie uczestniczyli mieszkańcy Barlinka i Gorzowa Wlkp. – członkowie i sympatycy PTTK Barlineckie „Bobrusie” i Oddziału  PTTK Ziemi Gorzowskiej oraz goście z Choszczna, Krzęcina, Lipian i Warszawy.  Podczas wielkiego otwarcia  sezonu odbył się  marsz Nordic Walking, rajd pieszy po urokliwych terenach otaczających Barlinek. Chętni mogli też odwiedzić Muzeum Regionalne , które zorganizowało bezpłatne zwiedzanie z okazji otwarcia sezonu 2012. Wodniacy na kajakach opłynęli całe  Jezioro Barlineckie i jego wyspy,  amatorzy jazdy rowerowej zwiedzali Puszczę Barlinecką i Leśną Izbę Edukacyjną w Moczydle. Część rowerzystów  wyruszyła do Barlinka ze swoich miejscowości  bardzo wcześnie rano  pokonując w ten dzień około 60 km na trasach. Rajd rowerowy  z Barlinka to 22 km, rajd pieszy – 7 km, nordic walking – 6 km, spływ kajakowy – 11 km. „Rajdowców” poprowadzili instruktorzy, opiekunowie grup, członkowie PTTK i Barlineckiej Ligi Kolarskiej. Po pokonaniu tras o godz. 13.00 wszyscy dotarli na metę, czyli do Pensjonatu „Pod Łabędziem”.

Nastąpiło wówczas uroczyste otwarcie nowego szlaku rowerowego Barlinek – Krzynka. Wstęgę przeciął Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz w towarzystwie Królowej Puszczy Barlineckiej oraz pełnomocnika Burmistrza ds. Nordic Walking Katarzyny Mielcarek. To już druga w tym roku, po parku linowym, nowa atrakcja turystyczna Barlinka. Na zakończenie wszyscy bawili się na pikniku gastronomicznym gdzie odbyły się ,liczne konkursy i zabawy z nagrodami, które ufundowali GBS Barlinek, UM w Barlinku i CIT.  Członkowie PTTK Barlineckie „Bobrusie” poprowadzili punkt z informacjami, można było uzyskać okolicznościowe pieczątki i pamiątki z Barlinka. Imprezę zorganizowali: PTTK Barlineckie Bobrusie,  PTTK Ziemi Gorzowskiej, Centrum Informacji Turystycznej – Barlinecki Ośrodek Kultury i Burmistrz Barlinka. Obsługę spływy zrealizował Oddział Rejonowy WOPR Gorzów przy wsparciu Stacji Paliw PT Przybyłek. Gościem Rajdu Pomorskiego był Olimpijczyk  - Tomasz Kucharski. który uczestniczył w rajdzie pieszym z synem.

Bardzo dziękujemy jednostką, które pomogły zrealizować turystyczne atrakcje. Imprezę wsparli: Nadleśnictwo Bralinek, Ośrodek Wypoczynkowy „ Pod Sosnami”, PGK Barlinek, Pensjonat Pod Łabędziem”, Ośrodek Wypoczynkowy „Janowo”,

Zapraszamy na szlaki turystyczne Barlinka i okolic!
Grzegorz Przybylski i Katarzyna Mielcarek

Galeria zdjęć:
Rajd Nordic Walking - Rajd Pomorski 21.04.2012r. >>
Rajd rowerowy - Rajd Pomorski 21.04.2012r.  >>
Rajd pieszy - Rajd Pomorski 21.04.2012r.  >>

 
Polecamy