II Młodzieżowe Mistrzostwa Barlinka ”Orientuj się z Nordic Walking”

W sobotę 21 kwietnia odbyły się II Młodzieżowe Mistrzostwa Barlinka ”Orientuj się z Nordic Walking”. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn: Buszmeni z Mostkowa, Młodzieżowa Drużyna Sołectwa Krzynka, Drużyny PG1, PG2 i SP1 z Barlinka. Na starcie nie stawiła się drużyna z SP 4.

Wszystkie zespoły przeszły trasę  5,5 km, na których znajdowało się wiele punktów do odnalezienia zgodnie z mapą oraz zadań do rozwiązania. Wszyscy  uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe. Po podliczeniu zdobytych punktów na trasie i punktów za czas okazało się , że Puchar Burmistrza Barlinka wygrała drużyna z SP 1. Funkcję sędziego głównego zawodów pełnił Piotr Rosenkiewicz. Puchar i medale za I miejsce wręczył  Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, V-ce Dyrektor SP1 Mariusz Sieniawski  oraz Katarzyna Mielcarek Pełnomocnik Burmistrza Barlinka ds. Nordic Walking. Specjalne medale z tytułem „Lider Nordic Walking” – Barlinek to mnie rusza otrzymali opiekunowie wszystkich  drużyn.

Imprezę zorganizowali Piotr Rosenkiewicz i Bożena Rudnicka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku oraz BOK-Centrum Informacji Turystycznej i Burmistrz Barlinka. Partnerem organizatorów było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Barlinku na którego terenie odbyły się zawody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ambitnej walki i ukończenia zawodów. Zapraszamy na III Mistrzostwa w 2013r, które prawdopodobnie odbędą się w Krzynce.

 
Polecamy