Słonecznikowe wieści - odkryliśmy Nordic Walking

Wraz z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy "Słonecznik", w piękny, słoneczny dzień 5 lipca odkryliśmy tajemnicę sportu jakim jest Nordic Walking. Z pozoru prosta, mało wymagająca aktywność fizyczna, w praktyce- angażująca wszystkie mięśnie naszych ciał do skraju wyczerpania.

Jest to z pewnością odpowiednia forma rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych fizycznie, jak i dla osób z upośledzeniem umysłowym.

Nordic Walking jest rodzajem aktywności, która odpowiedzialna jest za koordynację całego naszego ciała. Powoduje ona, że prostota chodzenia na spacery może być urozmaicona i wzbogacona o dodatkowe atrybuty czyt. specjalistyczne kijki. Przedstawiona nam technika marszu przez Panią Katarzynę Mielcarek, już po kilkunastu minutach została opanowana i praktykowana przez naszych podopiecznych.

Niepodważalnym walorem Nordic Walking jest przystosowanie nawet dla osób mniej sprawnych, które mogą odbywać swój "trening" w tempie indywidualnym i dostosowanym do ich możliwości fizycznych. Jest również wspaniałą formą odreagowania i pozbycia się negatywnych emocji, gdzie w przypadku osób z nerwicami, schizofrenią, depresją i innymi stanami, jest momentem wytchnienia i odprężenia. Możliwość współpracy w grupie podczas takiej aktywności fizycznej sprzyja integracji członków i nawiązywania lepszych relacji między nimi. Ćwiczenia, które wykonywaliśmy z pewnością posłużą podopiecznym jak i opiekunom i zaszczepią w nas dozę sportowego charakteru na przyszłość.

Nasza osobista trenerka wyraziła podziw za wspaniałą atmosferę i możliwości uczestników Środowiskowego Domu.

Po tych komplementach jesteśmy pewni, że nasza przygoda z Nordic Walking nie zakończy się zbyt prędko. Zatem moi drodzy bierzcie z nas przykład i spędzajcie wakacje równie aktywnie jak nasza ekipa.

Serdeczne podziękowania składamy Burmistrzowi Barlinka za oddelegowanie Pani Kasi Mielcarek, trenerki Nordic Walking.

Kierownik, pracownicy i uczestnicy ŚDS

 
Polecamy