„Ekstremalny” Puchar Polski Nordic Walking w Pakości

Barlineccy kijkarze rozpoczęli wakacje od startu w III eliminacji Pucharu Polski w Pakości. Zawody zostały rozegrane 30 czerwca na terenie „Kalwarii Pakoskiej”. W imprezie brało udział około 300 zawodników z całej Polski, w tym 15-to osobowa ekipa z Barlinka.


Tym razem w roli głównej wystąpiła pogoda. Start, opóźniony z powodów technicznych, nastąpił o godzinie 11.30 w słońcu i temperaturze sięgającej 30 stopni w cieniu. Pierwsi na trasę wystartowali zawodnicy biorący udział w wyścigu na 20 km, następnie na 10 km i na końcu najliczniejsza grupa na 5 km. Pierwsze cztery kilometry idzie się dobrze, ale z każdym metrem spora grupa zawodników zaczyna czuć, że nie ma czym oddychać. Po paru minutach było już wiadomo dlaczego. Do Pakości zbliżała się potężna nawałnica z błyskawicami.

Każdy już tylko się zastanawiał kiedy lunie deszcz. I stało się. Deszcz chciał zmusić zawodników do zejścia z trasy, wiatr chciał przewrócić, a błyskawice nad głową dawały do myślenia. Nawałnica ustała po ok. 20 minutach. Trasa zamieniła się miejscami w błotne bajora, a przemoczeni „do suchej nitki” zawodnicy marzyli tylko aby dojść do mety i o zmianie mokrych ubrań na suche. Decyzją sędziów mających na uwadze bezpieczeństwo startujących, dystans 20 km został skrócony do 15 km.

Zawodnicy z Barlinka mimo tak trudnych warunków spisali się znakomicie zdobywając m.in. 7 miejsc medalowych. Oto najwartościowsze wyniki naszych kijkarzy:

Dystans 20 km (15 km):
- Teresa Oleszczuk – 2 miejsce w kategorii K 40

Dystans 10 km:
- Teresa Zielińska – 2 miejsce w kategorii K 40
- Dariusz Zieliński – 2 miejsce w kategorii M 40

Dystans 5 km:
- Urszula Burakowska – 1 miejsce w kategorii K 40
- Daniel Dłużniewski – 3 miejsce w kategorii M Jun
- Adrian Strych – 3 miejsce w kategorii M Dz
- Aleksandra Kołosowska – 3 miejsce w kategorii K Dz
- Wiktoria Niepsujewicz – 4 miejsce w kategorii K Dz
- Natalia Diakowska – 5 miejsce w kategorii K Dz

Foto: Agata Zielińska

 
Polecamy