Zapraszamy na Wielką 7 Barlinecką

Europejska Stolica Nordic Walking zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Nordic Walking Euroregionu Pomeranii w Ramach Pucharu Polskiej Federacji Nordic Walking 08.09.2012 – Wielka Siódemka Barlinecka.

 


Każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił w marszu Nordic Walking w kategorii kobiet lub mężczyzn na dystansach:
5 km – 9 kategorii wiekowych  oraz kategoria kobiet i mężczyzn – niepełnosprawni,
10 km – 6 kategorii wiekowych,
20 km -  6 kategorii wiekowych.
Dodatkowo wśród uczestników z Euroregionu Pomerania przyznany zostanie
Puchar  Burmistrza Barlinka za najlepszy czas open na dystansach 5, 10 i 20 km, w tym dla dzieci i młodzież na dystansie 5 km.
Pasjonatów i amatorów marszu  Nordic Walking zapraszamy  również na  rajd rekreacyjny, który będzie zorganizowany w ten sam dzień po trasie zawodów. Celem projektu jest:

•    popularyzacja Nordic Walking jako indywidualnej i masowej formy rekreacji,
•    promocja Województwa Barlinka Europejskiej Stolicy Nordic Walking,
•    promocja zdrowego stylu życia oraz stałe propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu poprzez aktywny udział turystów w rajdach i konkurencjach z Nordic Walking,
•    nie mniej ważnym celem jest uświadamianie wpływu turystyki aktywnej na rozwój i jakość życia człowieka,
•    zintegrowanie pasjonatów nordic walking i wymiana doświadczeń jednostek i osób fizycznych działających na rzecz rozwoju Nordic Walking w Polsce i w innych krajach,
•    umożliwienie, poznania prawidłowych technik marszu Nordic Walking,  który poprzez swój uniwersalny dobroczynny wpływ jest w stanie przyczynić się do poprawy kondycji i samopoczucia spacerowiczów,
•    popularyzacja oferty nagrodzonego produktu Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej – TURYSTYCZNY PRODUKT ROKU 2008.

Miejsce Startu i Mety – Stadion Miejski im. B. Bagińskiego w Barlinku ul. Sportowa 1.
Trasa zawodów to specjalnie wytyczony 5 kilometrowy odcinek w postaci pętli po terenach Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.  
Każdy  otrzyma medal uczestnictwa. Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki.

Więcej informacji o zawodach i zapisy  na stronie: www.7nw.pl
Kontakt do organizatora:  mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 95 7462874

Spodziewamy się ok. 400 zawodników z całej Polski i Niemiec. Od dwóch lat zawody barlineckie są uważane za najlepsze w Pucharze Polski dlatego bardzo prosimy o wsparcie promocyjne naszego  sportowo- rekreacyjne wydarzenia, które zdecydowanie rozsławia nasze województwo na mapie ofert Nordic Walking.
Mistrzostwa organizowane są w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania) oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Organizatorzy:  Burmistrz Barlinka , Barlinecki Ośrodek Kultury, Polska Federacja Nordic Walking.

MEDALE, PUCHARY, NAGRODY, EMOCJE  I  ŚWIETNA ZABAWA! ZAPRASZAMY! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW BARLINKA!

 
Polecamy