Walory i leśne stwory

W piękną jesienną sobotę  29 września 2012 wielka grupa uczestników rajdu pt. Walory i leśne stwory - wyruszyła na „magiczną trasę” przygotowaną przez Zespół Edukacji Regionalnej działający przy SP4. Patronat nad rajdem objęła Dyrektor SP-4 Elżbieta Trautman, która ufundowała trzy wartościowe pióra dla zwycięzców konkursu na hasło promujące Barlinek i jego walory.

 

Rajd rozpoczęła Katarzyna Mielcarek – Pełnomocnik Burmistrza Barlinka ds. Nordic Walking, która wszystkich powitała i podziękowała organizatorom za promowanie turystycznej marki naszego miasta. Wycieczka była prawdziwym spotkaniem pokoleń, uczestniczyli w niej wszyscy przedstawiciele rodzin uczniów SP4. Pani Małgorzata Kozar i Bogumiła Lisowska – główne organizatorki wydarzenia- przygotowały wraz z uczniami wiele wspaniałych niespodzianek na trasie; np. wiedźmy, czarodzieje i inne magiczne stwory, które zaklinały, czarowały a nawet odczyniały złe czary. Przewodnikiem trasy był Grzegorz Przybylski, który z innymi nauczycielami przygotował ciekawe przyrodnicze zagadki i ciekawostki.

Trasa rajdu wiodła uroczymi wąwozami, zakolami Młynówki aż do Młyna Papiernia. Na mecie na uczestników czekał prawdziwy festyn; pyszny poczęstunek, wspaniałe ciasta i wiele konkursów i zabaw. Pojawił się nawet  Sygnalista Koła Łowieckiego Grzegorz Kowałko, który zgrał na rogu myśliwskim. We młynie uczestników przywitała Małgorzata Cykalewicz –Prezes Stowarzyszenia „Młyn Papiernia”. W wycieczce wzięło udział ponad 230 osób. W aurze kolorowej polskiej jesieni uczestnicy przeżyli wspaniałą przygodę z Nordic Walking.

Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie bardzo udanej imprezy i czekamy już na rajd w przyszłym  roku!

Foto: Elżbieta Dadun

Foto: Grzegorz Przybylski

 
Polecamy