Nordic Walking na szlaku legend!

W sobotę 27 kwietnia grupa ok.140 osób spotkała się na rajdzie „Z legendą przez Puszczę Barlinecką”. Uczestnicy marszu i trasy rowerowej przeszli błękitną trasę legend, na której były przygotowane cztery stacje legend. Jak przystało na Europejską Stolicę Nordic Walking wiele osób maszerowało z kijkami.

Na trasie spotkała się młodzież, dzieci i starsi pasjonaci rajdów z Barlinka, Gorzowa i okolic. Na pierwszej stacji legend uczestnicy tworzyli wspólnie „wielkiego smoka”, na następnej stacji grupy musiały wykazać się znajomością piosenek o cyganach. Kolejny przystanek organizowało Nadleśnictwo Barlinek - tu trzeba było zdać egzamin o drzewach Puszczy Barlineckiej, ostatnią stacją była lipa na 52 równoleżniku. Wszyscy, którzy zaliczyli stacje otrzymali pamiątkowe znaczki z rysunkiem Królowej Puszczy Barlineckiej. Zakończenie odbyło się na Ośrodku Szkolenia i Wychowania przy Jeziorze Chmielowym.

Po pysznej grochówce, pączku i ciepłych napojach odbyło się uroczyste wręczenie legitymacji PTTK dla członków Barlineckiego Klubu PTTK „Bobrusie. Pani Katarzyna Mielcarek przeprowadziła losowanie nagród wśród uczestników i przedstawiła specjalnych gości; Romanę Kaszczyc, która jest autorką literackich wersji legend o Barlinku i okolicach oraz Martynę Wróblewską – Królową Puszczy Barlineckiej. Rajd zakończył się wspólnymi zdjęciami uczestników, gości i organizatorów. Turystyczne spotkanie zrealizowało, Centrum Informacji Turystycznej –BOK, PTTK Barlineckie Bobrusie oraz PTTK Ziemi Gorzowskiej.

Bardzo dziękujemy za wsparcie realizacji rajdu; Ośrodkowi Szkolenia i Wychowania i Nadleśnictwu Barlinek oraz Parkowi Linowemu Tarzan.

 
Polecamy