III Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Barlinka "Orientuj się z nordic walking"

Już po raz trzeci zostały zorganizowane drużynowe zawody nordic walking dla dzieci i młodzieży na orientację. W tegorocznej edycji walczyło 8 drużyn; SP 1, SP 4, SP Mostkowo, PG1 dwie drużyny, PG2, OSiW i drużyna z Krzynki.

Szkoły wystawiły 10-osobowe drużyny, które musiały na podstawie mapy odnaleźć sześć miejsc z pytaniami i w dobrym czasie przejść ponad pięć kilometrów szlaku. Zawody rozpoczęły się powitaniem i losowaniem kolejności startów o godz.11.00 przy Ośrodku w Janowie. Zakończenie odbyło się na palcu rekreacyjnym w Krzynce, gdzie czekał posiłek i pyszne ciasto dla uczestników. Na trasach było wiele emocji i przygód. Nie wszystkie grupy przeszły trasę zgodnie z mapą, kilka z nich zaliczyło trochę więcej kilometrów by dojść do mety. Po podsumowaniu zdobytych punktów i czasu przejścia wręczono nagrody.

Mistrzami została drużyna z Publicznego Gimnazjum nr1 w Barlinku, która otrzymała Puchar Burmistrza, V-ce Mistrzami zostali przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 i otrzymali Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr1 w Barlinku. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Krzynki, która została nagrodzona Pucharem Sołtysa Krzynki.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa i medale dla członków drużyn. Nagrody wręczył Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, W-ce Dyrektor SP 1 i Sołtys Krzynki Joanna Subocz.  Na koniec Burmistrz Barlinka i Katarzyna Mielcarek podziękowali współorganizatorom zawodów oraz opiekunom drużyn za ich zaangażowanie w promowanie zdrowego stylu życia poprzez nordic walking.

Mistrzostwa 2013 zorganizowała; Szkoła Podstawowa nr 1 a w szczególności Piotr Rosenkiewicz i Bożena Rudnicka, Sołectwo Krzynka oraz Centrum Informacji Turystycznej - Barlinecki Ośrodek Kultury. Bardzo dziękujemy  również  wszystkim mieszkańcom Krzynki , którzy pomagali w realizacji imprezy.

 
Polecamy