Kolejny Puchar dla Barlinka za nordic walking!

Młodzież, ze Szkoły Podstawowej nr1 w Barlinku pod opieką Pani Bożeny Rudnickiej i Pana Piotra Rosenkiewicza  oraz pasjonaci nordic walking reprezentowali Europejską Stolicę Nordic Walking na imprezie Bieg Dnia Olimpijczyka w Przelewicach w dniu 21.06.2013r. Barlinek startował w marszu nordic walking i w biegach.

Po imponującej oprawie otwarcia imprezy, w której wzięło udział trzynastu polskich olimpijczyków rozpoczęły się zawody. Na prośbę organizatorów Pani Katarzyna Mielcarek  trener nw przeprowadziła dla wszystkich rozgrzewkę przed startem .W marszu nw wzięła udział również Grupa ze Stowarzyszenia Bratek w Barlinku. Do wygrania był piękny puchar za zajęcie pierwszego miejsca oraz 6 medali za najlepsze czasy.

Oczywiście Puchar trafił do Barlinka! Najlepszym zawodnikiem nw okazał się Filip Płaczek wśród najlepszych znalazła się również Teresa Oleszczuk  na drugiej pozycji a Alicja Ostrycharz uczennica SP1 zdobyła medalowe 5 miejsce a Laura Hoffmann również uczennica SP nr 1 otrzymała medal za 6 miejsce.

W biegach medal za 5 miejsce otrzymał Krzysztof Szefler reprezentant SP 1. Podczas zawodów można było zwiedzać ogród i oranżerię. Wyjazd zorganizowało BOK - Centrum Informacji Turystycznej i Szkoła Podstawowa nr 1 w Barlinku.

Foto E. Ossowicz

 
Polecamy