Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK

W Barlinku został rozegrany Finał Centralny Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego  PTTK (OMTTK PTTK) oraz odbyło się szkolenie Młodzieżowych Liderów Turystyki z całej Polski.

Barlinek jako Europejska stolica Nordic Walking zorganizowała na powitanie Show Nordic Walking na rynku miasta  i w kolejny dzień szkolenie z techniki nordic walking dla liderów turystyki. Szkolenie składało się pokazów i nauki techniki NW i różnych odmian tej rekreacji. Cała grupa przeszła Puszcza Barlinecką do Ośrodka Janowo gdzie odbyło się zakończenie marszu. Centrum Informacji Turystycznej przygotowało dla uczestników również zwiedzanie Barlinka, Olga Napierała oprowadziła kilka grup pokazując atrakcje  naszego miasta.

Uroczyste rozpoczęcie i zakończenie odbyło się  w sali widowiskowej BOK a główne punkty informacyjne Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki były w Muzeum Regionalnym  w Barlinku i w Ośrodku w Janowie. W ramach tej ogólnopolskiej imprezy Barlinek odwiedziło około 400 turystów pasjonatów ze wszystkich województw. Jako gospodarze zostaliśmy zaproszeni do udziału w turnieju . Drużyna przygotowana przez Bożenę Rudnicka- zdobyła VI zaszczytne miejsce ! Gratulujemy! Dziękujemy Zarządowi Głównemu PTTK w Warszawie ,że wybrał Barlinek jako miejsce przeprowadzenia tak ważnej dla PTTK-u imprezy.

Foto: Magda Pędziszczak  i Arkadiusz Białecki

 
Polecamy