PUCHAR BURMISTRZA DLA DRUŻYNY SP NR 1 W BARLINKU

26 kwietnia przy największych kijach nordic walking, odbyły się II Sztafetowe Młodzieżowe Mistrzostwa Nordic Walking o Puchar Burmistrza Barlinka. Zawody otworzył Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Danuta Tomiałojć oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. nw  Katarzyna Mielcarek. 

Już drugi raz organizatorem Mistrzostw jest Szkoła Podstawowa nr 1 przy współpracy z Centrum Informacji Turystycznej i wsparciu z budżetu Gminy Barlinek.

Wszystkie drużyn, które brały udział w imprezie, przywitali trenerzy nw – Piotr Rosenkiewicz i Bożena Rudnicka, którzy omówili regulamin oraz sprawy techniczno  - organizacyjne. Na starcie stanęło  siedem  pięcioosobowych drużyn: Gimnazjum i Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Pełczycach,  Szkoła w Mostkowie, PG1 w Barlinku, PG2 w Barlinku, SP1 i SP4 w Barlinku.  Po zaciętej rywalizacji  Puchar Burmistrza Barlinka i złote medale  uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Gimnazjum w Pełczycach. Trzecie medalowe miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mostkowie.  Wszyscy uczestnicy Mistrzostw wraz z opiekunami otrzymali medale uczestnictwa a startujące szkoły  listy gratulacyjne.  Po marszu wszyscy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku.

CIT

 
Polecamy