Wielka Siódemka Barlinecka już za nami!

Pierwsze spotkanie w ramach imprezy odbyło się w piątek 30.04.2010 r. w Ośrodku Wypoczynkowym Janowo. Pasjonaci NW mogli wysłuchać ciekawostek i nowinek o marszu z kijkami przedstawionych przez autora książki FUN Nordic Walking - Piotra Wróblewskiego.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni na pokaz ćwiczeń rozciągających, które prezentował Tadeusz Figurski - również autor książki o Nordic Walking. Na koniec Prezes Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierd Bojke przekazywał zasady diety, która w połączeniu z  marszem NW daje świetne rezultaty w obniżaniu wagi. Dowodem takiego efektu był ks. Jacek Dziel, który wykorzystując taką metodę stracił ok. 50 kg. Ks. Jacek Dziel aktualnie jest V-ce Mistrzem Świata  NW i promuje przy wielu okazjach marsz z kijkami jako drogę do osiągnięcia i utrzymania zdrowego funkcjonowania organizmu.

W sobotę 01.maja 2010 w Ośrodku Wypoczynkowym Janowo od 8.00 już tworzyła się kolejka do weryfikacji, pobierania numerów i chipów do pomiaru czasu. Niektórzy goście na imprezę przybyli prosto z pociągu lub z długiej trasy. Na 7nw przyjechali zawodnicy np z: Wrocławia, Warszawy, Bydgoszczy, Gniezna, Zielonej Góry, Szczecina, Gorzowa Wlkp., Gryfina, Myśliborza, Stargardu Szczecińskiego, Fromborka, Koszalina (razem z V-ce Prezydentem Koszalina), Gdańska, Gdyni, Poznania, Nakła n. Notecią, Grudziądza, Stepnicy, Warpna, Sochaczewa, Tuchola, Opalenicy, Sławna, Stargardu Gdańskiego, Słupska  Ślaskiego, Kępic, Czepina, Tczewa, Wrześni, Cieszyna Śląskiego oraz grupa z Niemiec z zaprzyjaźnionego miasta  Prenzlau. Zarejestrowanych uczestników było ponad 300 po weryfikacji na starcie stanęło ok. 260 zawodników. Wielokrotnie można było usłyszeć od gości, że mimo iż Barlinek jest małym miastem, to może się nazywać Europejską Stolicą Nordic Walking.

W zawodach dzielnie rywalizowała znaczna grupa dorosłych i młodszych mieszkańców Barlinka. Młodzież reprezentowały grupy ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1. Barlinek kilka razy był wyczytywany przy odbiorze medali na podium.

Zawody odbyły się w ramach Pucharu Polski NW i podczas Wielkiej Siódemki Barlineckiej odbyło się uroczyste otwarcie  Pucharu, którego dokonali Prezes PFNW Olgierd Bojke i Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz. Na mecie przy nowej barlineckiej bramie pneumatycznej  wszystkich zawodników zagrzewał do walki Pan H. Jałowicki. Zawody obsługiwała ekipa siedmiu sędziów a pomiary elektroniczne wykonywała nowoczesna firma Data-Sport. Po programie artystycznym nastąpiło wręczenie medali i nagród za najlepsze wyniki w 48 kategoriach zawodów. Rozlosowano również nagrody wśród uczestników Rajdu Rodzinnego NW oraz wręczono nagrody za najlepszy czas ogólnie w kategorii kobiet  i mężczyzn w dystansie 20 km. Najszybsza na 20 km była mieszkanka Gniezna  Król Joanna  2h 31min 11sek. Najszybszy czas wśród mężczyzn to 2h 3min 44 sek, który uzyskał Barburzyński Bogusław z Gdańska. Nagrody również otrzymali najmłodsi i najstarsi uczestnicy marszu.

Zawody relacjonowała TVP Szczecin – kronika sportowa, TV Nasz DOM oraz Teletop Gorzów. Zapowiedzi i wywiady ukazały się również w Polskim Radiu Szczecin i Radio „S” Gorzów. W imprezie uczestniczyli uczniowie Technikum Ekonomicznego w Barlinku, którzy pomagali w realizacji „Siódemki” jako wolontariusze. Działanie zostało dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach i ukończyli swoje dystanse! Na wspomnienia i dokładne wyniki  marszów zapraszamy na stronę zawodów www.7nw.pl

W imieniu organizatorów - Barlineckiego Ośrodka Kultury:
Kasia Mielcarek
Pełnomocnik Burmistrza ds. Nordic Walking

Fotorelacja 1
Fotorelacja 2


Foto: Monika Przybylska BOK

 
Polecamy