Barlinek na Święcie Wisły w Warszawie

Barlinek – Europejska Stolica Nordic Walking został zaproszony przez Polską Organizację Turystyczną do zaprezentowania swojej oferty na warszawskiej imprezie „Święto Wisły” 26-27.06.2010. Organizacja postanowiła przybliżyć mieszkańcom stolicy najlepsze Ekodesynacje Turystyczne.

Prezentowane  regiony turystyczne Polski to region: małopolski, dolnośląski, łódzki, podlaski i zachodniopomorski. Do zachodniopomorskiego zapraszał Czaplinek i Barlinek. Inne stoiska to Kraków i okolica, Podlaska Organizacja Turystyczna, Łódź, Warszawa i stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej, Przez dwa dni odbywały się pokazy sportów wodnych, ratownictwa i wypoczynku na wodzie. Przez dwa dni trwał program artystyczny na pływającej scenie.

Barlinek również prezentował się na scenie - raz w niedzielę i raz w sobotę reklamował swoją ofertę oraz przeprowadzał konkursy o Stolicy Nordic Walking. Na Barlineckim stoisku prowadzone były pokazy i instruktarz Nordic Walking, który prowadziły instruktorki NW Agnieszka Miśko, Agata Kuligowska oraz trener PFNW Katarzyna Mielcarek. Do wizyty w Barlineckich lasach i nad jeziora zapraszała Królowa Puszczy Barlineckiej. Przeprowadzane były wywiady przez warszawskie radia i telewizje.

Na pikniku rozdawane były również wydawnictwa dotyczące najlepszych Ekodestynacji wydane przez POT. Promowana była  nowa strona www.edenpolska.pl, na której pokazane są wyróżnione regiony. W niedzielę odbyło się spotkanie z Ambasadorem EDEN-u Tomaszem Zubilewiczem oraz V-ce Prezes POT Elżbietą Zaborek-Wąsowicz. Na spotkaniu zostały wręczone podziękowania z okazji 10-lecia POT. Na stoisku Barlinka zatrzymywały się setki mieszkańców Warszawy, którzy zadawali wiele pytań o wypoczynek w naszym regionie i o Nordic Walking. Podczas Święta Wisły rozdano ponad 1000 ulotek o Barlinku mamy nadzieję, że część z nich zaprowadzi gości do naszego miasta.

Zdjęcia arch. CIT

 
Polecamy