Barlinek na "Pikniku Nad Odrą"

Niesprzyjające warunki pogodowe w sobotę i niedzielę 08.09.maja 2010 nie odstraszyły szczecinian, którzy postanowili przyjść na Wały Chrobrego, na „Piknik Nad Odrą”. Długie kolejki ustawiały się do Pikantnej Zupy Piknikowej oraz stoisk z wyrobami regionalnymi.

Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się targi turystyczne. Całą imprezę otworzyła parada motocyklistów. Atrakcją imprezy były  Motorowodne Mistrzostwa Świata klasy T-400. Całej imprezie towarzyszyły występy na scenie, pokazy walk wikingów prezentowanych przez grupę Kortunal  oraz pokazy i warsztaty tańca dawnego drużyn wikingów i Słowian. Przed Muzeum Morskim rozciągał się wielki market ogrodniczy i wystawa florystyczna. W pawilonie 33 do Barlinka zapraszała Królowa Puszczy Barlineckiej, Panie z Centrum Informacji Turystycznej i z Promocji Urzędu Gminy Barlinek.

W ramach współpracy z Forum Rozwoju Turystyki  autorów projektu finansownego przez Unię Europejskąś  Barlinek otrzymał powierzchnie targową oraz stoisko bezpłatnie . Wielu szczecinian przychodziło  na stoisko Barlinka z konkretnymi pytaniami o wypoczynek, noclegi czy po mapkę szlaków turystycznych i innych atrakcji. Wielu dziwiło się, że taka atrakcyjna miejscowość jest tak blisko i jej nie znają. Spore grono odwiedzających przychodziło bo wiedziało , że Barlinek to Europejska Stolica Nordic Walking miasto Królowej Puszczy Barlineckiej i Szachowego Mistrza Świata E. Laskera. Królowa na prośbę odwiedzających  rozdała bardzo dużo kartek z dedykacją . Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy otrzymali materiały reklamowe o naszym mieście - przyjadą na wypoczynek do Barlinka.

 
Polecamy