W tym Barlinku zawsze coś fajnego wymyślicie - relacja z trasy dzień I

9. czerwca Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz wyruszył w I etap Samorządowego Marszu XX-lecia. Tuż po godz. 10.00 po krótkiej rozgrzewce, do rogatek miasta, Burmistrza odprowadziła grupa barlineckich zwolenników Nordic Walking.

Pierwszy etap prowadził do Lipian. Po drodze utrudnienia związane z naprawą drogi i z minuty na minutę narastący upał. W Mostkowie z Burmistrzem spotkała się grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej skandującą hasła zagrzewające do dalszego marszu. W Lipianach do naszego piechura dołączyła grupa lokalnych Nordic Walkingowców.

Krótki odpoczynek w ratuszu, rozmowy z Burmistrzem Lipian (który przywitał Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza przed ratuszem z kubkiem i wodą mineralną) i trzeba iść dalej. Tu rozpoczął się najgorszy etap I dnia marszu. Trasa Lipiany – Pyrzyce o ogromnym natężeniu ruchu a do tego ten coraz gorszy upał. W końcu koło godz. 17.00 (godzinę wcześniej niż pierwotnie planowano) Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz pojawia się w Pyrzyckim Domu Kultury gdzie wita go Burmistrz i Zastępca Burmistrza Pyrzyc, Sekretarz Elżbieta Wrońska, Katarzyna Mielcarek, Zdzisław Kik, Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz.

Relacja video >>

Tu po krótkim odpoczynku powrót do domu by nazajutrz rano wyruszyć w II etap Marszu. Samorządowy Marsz XX-lecia spotkał się z ciepłym przyjęciem osób na całej trasie. Zatrzymywali się samochodami, trąbili, gratulowali, robili zdjęcia, życzyli wytrwałości, podziwiali wytrzymałość fizyczną a przede wszystkim słychać było słowa: w tym Barlinku zawsze coś fajnego wymyślicie.

M.P.

 
Polecamy