Memorandum wręczone! - relacja z trasy dzień II

Drugi etap Samorządowego Marszu XX-lecia rozpoczął się 10 czerwca z samego rana w Pyrzycach i wiódł aż do samego Szczecina. Ze względu na panujący upał, niebezpieczeństwo związane z ruchem drogowym i brak pobocza, Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz zadecydował, że kilkanaście kilometrów między Żabowem a Szczecinem pokona samochodem.

Od tablicy Szczecin aż do Urzędu Wojewódzkiego Burmistrz przeszedł już na własnych nogach a było to ok. 20 km. Po drodze rozmawiał z mieszkańcami Szczecina, rozdawał ulotki, odwiedził dwa Centra Informacji Turystycznej. Wielu mieszkańców Szczecina specjalnie wychodziło przywitać się z Burmistrzem, mówiąc, że o akcji słyszeli w radiu i czytali w Internecie.

W Urzędzie Marszałkowskim piechura z Barlinka przyjął wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Witold Jabłoński, odpowiedzialny m.in. za sport. Marszałek jest wielkim zwolennikiem Nordic Walking i zarazem wspiera nasze miasto jako Europejską Stolicę tej formy spędzania wolnego czasu. W gabinecie Marszałka czekała zimna woda oraz redaktor z Polskiego Radia Szczecin.

Burmistrza przyjął również wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska, poczęstował wodą oraz odprowadził na Jasne Błonia gdzie czekała już grupa Nordic Walking ze Szczecina. Grupa ta, dość liczna, do której dołączyły osoby ze Stargardu Szczecińskiego, Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, Burmistrz Pyrzyc Kazimierz Lipiński, towarzyszyła Burmistrzowi aż do Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego. Grupa NW ze Szczecina gratulowała Zygmuntowi Siarkiewiczowi przejścia trasy i są pełni podziwu a także doceniają to co robi, gdyż sami nie tak dawno przeszli w 6 dni ponad 100 km brzegiem Bałtyku. Życzenia Burmistrzowi składali również Prezes SEC Andrzej Górkowski, wiceprezes Krzysztof Wierzba oraz współsponsor Mirosław Sobczak z firmy ZAPOL, który na ręce Burmistrza złożył najnowszą okładkę Obserwatora Zachodniopomorskiego z jego zdjęciem i informacją o Marszu.

W Urzędzie Wojewódzkim Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza przyjął wicewojewoda Andrzej Chmielewski. Po przywitaniu wszystkich zebranych gości Burmistrz wręczył Wojewodzie Memorandum dotyczące XX – lecia funkcjonowania samorządów gminnych pod którym podpisali się również Burmistrzowie Lipian i Pyrzyc.

Relacja video >>

W Szczecinie Burmistrza Barlinka przywitała również spora grupa barlineckiej młodzieży z Lidią Kulczycką - Perske, która przybyła tu w towarzystwie gości ze Schneverdingen. Marsz samorządności zakończył się przejściem przez metę oraz szpaler złożony z kijków do Nordic Walking na Rynku Miejskim w Barlinku, a także festynem zorganizowanym z tej okazji dla mieszkańców naszego miasta.

Jako obsługa techniczna Marszu Samorządności jechali Sylwester Wroński i Monika Przybylska. Logistycznie na miejscu pomagali Katarzyna Mielcarek, Katarzyna Wawrzyniak. Pomoc medyczna, która na szczęście nie była potrzebna – Maryla Piotrowska.

M.P.

 
Polecamy