Mistrzostwa Europejskiej Stolicy Nordic Walking

18 września na terenie obiektów sportowych Publicznego Gimnazjum nr 1 w Barlinku, przy ul. Leśnej odbyły się I Mistrzostwa Europejskiej Stolicy Nordic Walking. W marsz po Puszczy Barlineckiej wyruszyło ok. 170 zawodników w tym goście specjalni – aktorka Dorota Stalińska i olimpijczycy Piotr Małachowski i Łukasz Chyła.

Konkurencje odbyły się w poszczególnych kategoriach: marsz VIP’ów, szkoły podstawowe, gimnazja oraz marsz otwarty. Dorota Stalińska była również gościem „Dnia bez samochodu”, imprezy zorganizowanej przez SP nr 1 na Rynku Miejskim. Tutaj poprzez zabawę i konkursy aktorka uczyła dzieci bezpieczeństwa na drodze. Każde dziecko, które wzięło udział w konkursach otrzymało nagrodę a wszyscy, którzy przybyli na rynek otrzymali pakiety odblaskowe.

Podczas otwarcia zawodów nauczycielki z PG nr 2 w Barlinku z rąk Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza otrzymały kije do Nordic Walking, aby w kolejne szkole propagowały tą formę spędzania wolnego czasu. Po godz. 14.oo wręczono dyplomy i medale. A tak przedstawiają się miejsca na podium:

Marsz VIP’ów kobiety:
I – Teresa Zielińska
II – Małgorzata Jakubcewicz
III – Halina Sołecka

Marsz VIP’ów mężczyźni:
I – Bogdan Wrotecki
II – Dariusz Zieliński
III – Zygmunt Siarkiewicz

Klasy I – III  SP dziewczęta:
I – Ola Przeniosło
II – Zuzanna Dziedziela
III – Alicja Grabek

Klasy I – III SP chłopcy:
I – Aron Michalak
II – Bartosz Fatyga
III – Alan Michalak

Klasy IV – VI SP dziewczęta:
I – Klaudia Stanisz
II – Anna Szafkowska
III – Marcelina Pilarczyk

Klasy IV – VI SP chłopcy:
I – Daniel Dłużniewski
II – Filip Kłoda
III – Adrian Strych
Gimnazjum dziewczęta:
I – Nikola Przeniosło
II – Natalia Rudnicka
III – Dominika Kamińska

Gimnazjum chłopcy:
I – Maciej Garboliński
II – Piotr Krawczyk
III – Konrad Grygorcewicz

Marsz otwarty kobiety:
I – Teresa Zielińska
II – Teresa Oleszczuk
III – Anna Łechtańska

Marsz otwarty mężczyźni:
I – Andrzej Czarnecki
II – Dariusz Zieliński
III – Piotr Stanisławski

Najmłodsi zawodnicy:
I – Emil Kawka
II – Magdalena Kozar
III – Antoni Łechtański

Nagrodę otrzymała również suczka o wdzięcznym imieniu Szajen, która bierze czynny udział we wszystkich zawodach i rajdach Nordic Walking. Tego samego dnia w Sali „Leśnika” odbyło się spotkanie z olimpijczykami Piotrem Małachowskim i Łukaszem Chyłą. Tu zgromadzona publiczność mogła dowiedzieć się o osiągnięciach sportowych zawodników, zadawać pytania, fotografować się i zdobyć autografy. Goście złożyli również podpisy na liściach ceramicznych, które zawisną na Drzewie Sław.

Spotkanie poprowadziła Ewa Difort – Olejniczak. Gościem specjalnym był nasz barlinecki mistrz świata Wojtek „Lewy” Lewandowski. O godz. 19.00 w Hotelu Alma odbył się wieczór autorski z Dorotą Stalińska. Oprócz piosenek, poezji, mogliśmy posłuchać kilku faktów z życia prywatnego aktorki oraz jej rozważań na temat przeżyć związanych z wypadkiem samochodowym jaki przeżyła kilka lat temu. W trakcie spotkania można było nabyć książki autorstwa Doroty Stalińskiej, które zostały opatrzone specjalnymi autografami. O bezpieczeństwo uczestników Mistrzostw zadbało Medyczne Centrum Szkoleniowe w Gorzowie Wielkopolskim. Centrum zapewniło punkt medyczny wraz z wyposażeniem oraz dwóch ratowników.  Dodatkowo Medyczne Centrum Szkoleniowe przygotowało specjalnie stoisko edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy. Na stosiku Exel by Interplastic można było wypożyczyć kijki oraz poznać nowinki dotyczące Nordic Walking.

Organizatorami Mistrzostw Europejskiej Stolicy Nordic Walking byli: Urząd Miejski w Barlinku, Barlinecki Ośrodek Kultury, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Barlinku. Sponsorzy GBS Bank, Hotel Alma, Burmistrz Barlinka i Exel by Interplastic.

Patronat medialny nad imprezą sprawowało Polskie Radio Szczecin, Barlinek24, eBarlinek, Echo Barlinka, Puls Barlinka, TVB24, Teletop, TVP Szczecin. Patronat honorowy Burmistrz Barlinka.

 
Polecamy