Jesienna zabawa z Nordic Walking

W słoneczną sobotę w konwencji rajdu na orientacje ponad 80 osób bawiło się na Jesiennym Rajdzie Nordic Walking z cyklu Cztery Pory Roku z Nordic Walking w Barlinku. Na rajd przyjechali również goście z Drezdenka i Szczecina.

Po krótkiej rozgrzewce trzy grupy wyruszyły na trasy, które wiodły wokół rozlewisk rzeki Płoni. Każda grupa otrzymała kopertę z mapą i wskazówkami jak dojść do kolejnych 7 punktów.

Trasa została wyznaczone przez Nadleśnictwo Barlinek i Centrum Informacji Turystycznej. Na każdym punkcie postojowym uczestnicy wykonywali zadania konkursowe z tematyki lasu i przyrody. Każdą grupą opiekował się przewodnik z Nadleśnictwa Barlinek.  Zakończenie marszu odbyło się w Stanicy Myśliwskiej "Szarak" gdzie na Wszystkich czekał bogaty poczęstunek oraz specjalne jesienne pyszności przygotowane przez Weronikę Wolską i Wiesławę Peplińską - barlineckie pasjonatki NW.

Uczestnicy wykazali się dużą znajomością przyrody i organizatorzy musieli zorganizować dogrywkę. Najlepszą grupą została grupa gości z uczestnikami z SP1 nazwana "Muchomorkami". Tylko o 0,5 punktu przegrały z "Muchomorkami" grupy mieszane dorośli, PG1 -"Maślaczki" i dorośli oraz PG2 i dorośli -"Prawdziwki". Po pokonaniu dłuższej trasy dotarli do "Szaraka" rowerzyści, którzy tego dnia kończyli cykl "Rowerem poznajemy okolice Barlinka".

Na zakończenie rozlosowano nagrody wśród uczestników i uwieczniono wszystkich na wspólnym zdjęciu z organizatorami i Królową Puszczy Barlineckiej. W "Szaraku" bawiliśmy się cisząc się piękną Polską Jesienią, konkursami i jesiennymi pysznościami. Zapraszamy  już na następny rajd "Mikołajkowy" w grudniu!

W  imieniu Barlineckiego Ośrodka Kultury bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji Jesiennego Rajdu Nadleśnictwu Barlinek a w szczególności Mariuszowi Siłakowskiemu, Elżbiecie Góreckiej, Pawłowi Białemu oraz Józefowi Urbanowskiemu Prezesowi Koła Myśliwskiego "Szarak" w Barlinku.

 
Polecamy