Aktualności

Nordic Walking na szlaku historii Barlineckich Młynów!

Marsz nordic walking, przyroda i historia młynów nad Młynówką i Płonią – taką mieszankę atrakcji zaliczyli pasjonaci nordic walking na rajdzie 21.09.2013  W Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Na rajd „Szlakiem Młynów Barlineckich”, który odbywał się w ramach 43 Rajdu Lubuskiego przybyły grupy z Pyrzyc, z Gorzowa i oczywiście mieszkańcy Barlinka.

Więcej…

 

Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Barlinku za nami!

7 września w Barlinku odbyły się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w ramach Pucharu Bałtyku oraz Otwarte Mistrzostwa NW Euroregionu Pomeranii. Od 2008 roku Europejskiej Stolicy Nordic Walking organizuje zawody szybkiego marszu z kijami. W tym roku po pięciu latach doświadczeń Barlinek zorganizował Mistrzostwa Polski Nordic Walking.

Więcej…

 

Marko Kantaneva zaprasza na Mistrzostwa Polski

 

Zapraszamy na Wielką 7 Barlinecką

Już 7 września w Barlinku zagoszczą najlepsi zawodnicy nordic walking a to za sprawą odbywających się w naszym mieście Mistrzostwach Polski Nordic Walking w ramach Pucharu Bałtyku Nordic Walking oraz II Otwartych Mistrzostwach Noridc Walking Euroregionu Pomerania.

Więcej…

 

Marko Kantaneva twórca Nordic Walking odwiedził Europejską Stolicę Nordic Walking – Barlinek

Po Fińsku "sauvakävely" po Polsku "chodzenie z kijkami”, czyli po prostu nordic walking. Kariera nordic walking w Finlandii rozpoczęła się na dobre wiosną 1997 roku. W tym roku Centralne Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji w Finlandii wydało pierwszy poradnik na temat chodzenia z kijkami autorstwa Marko Kantaneva.
Dziś na całym świecie miliony ludzi chodzi z kijkami.

Więcej…

 
Polecamy