Aktualności

Wielkie Grzybobranie - X Rajd Jesienny już za nami!

Już po raz dziesiąty został zorganizowany jesienny rajd po Puszczy Barlineckiej z udziałem Nadleśnictwa Barlinek. W 2004 roku 19 września - w roku, w którym powstało Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku, zorganizowano pierwszy wspólny rajd jesienny. Był to Rajd Szlakiem Dębów. Zaczynał się przy Pensjonacie Pod Sosnami.

Więcej…

 

Walory i leśne stwory

W piękną jesienną sobotę  29 września 2012 wielka grupa uczestników rajdu pt. Walory i leśne stwory - wyruszyła na „magiczną trasę” przygotowaną przez Zespół Edukacji Regionalnej działający przy SP4. Patronat nad rajdem objęła Dyrektor SP-4 Elżbieta Trautman, która ufundowała trzy wartościowe pióra dla zwycięzców konkursu na hasło promujące Barlinek i jego walory.

Więcej…

 

Finał Pucharu Polski i Świata Nordic Walking

W sobotę 6 października odbył się Wielki Finał Pucharu Polski i Świata Nordic Walking w Gdańsku. Była to jednocześnie już siódma i ostatnia eliminacja Pucharu Polski. Wystartowało w niej około 500 zawodników z całej Polski i nie tylko, a wśród nich 16-to osobowa ekipa reprezentująca Europejską Stolicę Nordic Walking pod szyldem „Barlinek to mnie rusza”.

Więcej…

 

Wielka 7 Barlinecka pobiła rekord Polski!

08 września na Stadionie Miejskim zebrali się pasjonaci Nordic Walking, którzy zjechali do naszego miasta z całej Polski oraz Niemiec. Przywitała ich Królowa Puszczy Barlineckiej wraz ze swoimi skrzatami. Królewski orszak zajechał na stadion białą limuzyną z oryginalną tablica rejestracyjną „Królowa Puszczy Barlineckiej”.

Więcej…

 

Zapraszamy na Rajd Nordic Walking

Serdecznie zapraszamy na drugi już organizowany przez Szkołę Podstawową nr  4 w Barlinku Rajd Nordic Walking . W tym roku trasa wiedzie do Młyna Papierni a zaczyna się przy SP4. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, kostiumowych niespodzianek oraz nagrody do losowania i pyszny poczęstunek.

Więcej…

 
Polecamy