Regularne ćwiczenia fizyczne wpływają także na znaczne obniżenie prawdopodobieństwa pojawienia się takich przypadłości jak nadciśnienie, wysoki cholesterol, miażdżyca cukrzyca, otyłość i choroby serca.
Warto pamiętać, że każdy rodzaj aktywności fizycznej, bez względu na jego natężenie, wzmacnia i chroni nasze zdrowie. Zaleca się wykonywanie przynajmniej 150 minut ćwiczeń o średnim stopniu intensywności lub 75 minut bardziej intensywnego treningu w tygodniu, aby usprawnić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
Dodatkowo, powinniśmy pamiętać, że regularne uprawianie sportu przynosi także korzyści na poziomie umysłowym i emocjonalnym, chociaż jest to trudniejsze do zauważenia, niż w przypadku wpływu na sprawność fizyczną. Regularne ćwiczenia fizyczne pozwalają na znaczącą poprawę nastroju, a także stymulację pracy mózgu. Osoby, które ćwiczą regularnie znacznie szybciej przyswajają wiedzę. Dzieje się tak, ponieważ aktywność fizyczna powoduje wzrost ukrwienia mózgu nawet o 25%. Dzięki temu poprawia się koncentracja i tzw. pamięć długotrwałe. Pozwala to na szybsze gromadzenie informacji.
Podobne artykuły
Najlepsze ćwiczenia na poprawę równowagi i koordynacji.
Jak zbudować siłę funkcjonalną przydatną w codziennym życiu?
Bez względu na to co ćwiczysz, pamiętaj o rozciąganiu – rola rozciągania