15 lipca 2024

Ćwiczenia w domu jakie ?

Błędnie wydaje się nam, że aktywność fizyczna możliwa jest tylko w siłowni lub pod okiem trenera, ewentualnie samodzielnie na dworze biegając, czy jeżdżąc na rowerze. To bardzo błędne przekonanie, bo nawet w zaciszu domowym, bez użycia zaawansowanego sprzętu do ćwiczeń możemy zadbać o swoją sylwetkę.
W Internecie znajdziemy wiele ciekawych inspiracji, instruktorów, którzy udostępniają filmy ze swoimi pomysłami na ćwiczenia. To naprawdę bardzo ciekawy sposób na codzienną aktywność fizyczną. Nie musimy mieć specjalnego sprzętu. Wystarczy strój sportowy, mata, zamiast hantli puszki lub butelki z wodą i możemy wykonywać ćwiczenia.
Oczywiście najtrudniej jest zacząć. Wiele osób zaznacza, że znalezienie w sobie tego samozaparcia i wygospodarowanie czasu do ćwiczeń jest w tym wszystkim najtrudniejsze. Wiele osób niejednokrotnie zaczynało takie ćwiczenia, ale szybko traciły ochotę i zamiast ćwiczeń wybierały film. To naprawdę trudne, żeby znaleźć mobilizację, zwłaszcza, jeśli nie trzeba być na czas na ćwiczeniach i można je wykonać o dowolnej porze.