2 grudnia 2023

HIIT- przyspiesz spalanie ćwiczeniami

Powolna przemiana materii to wytłumaczenie zbyt dużej wagi u wielu ludzi. Jednak nie jest prawdą, że nie możemy wpłynąć na swój metabolizm. Możemy go przyspieszyć wykonując odpowiednie ćwiczenia.
Do treningu, który zagwarantuje nam wielogodzinne spalanie należy HIIT, czyli trening interwałowy. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń o zmiennej intensywności. W jednej chwili dajemy z siebie sto procent, aby po tym chwilę odpocząć przy nieco wolniejszym tempie ćwiczeń. Do tego typu treningu może należeć bieganie w zróżnicowanym tempie, czyli naprzemienny sprint i trucht. Tak ćwiczyć można także przy pomocy rowerka stacjonarnego, pedałując w zmiennym tempie. Podczas treningu interwałowego nie spalamy tak wielu kalorii, jak po nim.
Tego typu ćwiczenia najlepiej wykonywać rano, dzięki temu przyspieszymy metabolizm na cały dzień. Dzięki nim mamy szansę jeszcze szybciej spalić kalorie, przy czym nie musimy wykonywać ich codziennie. Trzy razy w tygodniu z pewnością wystarczą, a efekty na pewno będą zadowalające.