15 czerwca 2024

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Chcesz ćwiczyć, wiesz, że to zdrowe dla Twojego organizmu, dobre dla sylwetki, ale nie umiesz znaleźć w sobie wystarczającej motywacji, żeby faktycznie ćwiczyć, a nie tylko mówić o swoich wielkich planach? Wiele osób ma podobny problem. Niestety znalezienie w sobie tej siły, energii do ćwiczeń bywa naprawdę trudne. Wiele osób miesiącami próbuje i nie uzyskuje efektu.
Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jaka metoda motywacji przynosi najlepsze efekty. Z jednej strony oglądanie efektów innych może być motywujące, z drugiej zupełnie demotywujące, bo zaczynamy postrzegać się strasznie negatywnie i jesteśmy przekonani, że nic nie można z tym zrobić.
Wiele osób potwierdza teorię, że najlepiej działa motywator w postaci drugiej osoby. Wyznaczanie sobie celu w pojedynkę może przynieść efekty, ale jeśli obok jest osoba jeszcze bardziej zdeterminowana, nie będziemy mieć większych problemów ze znalezieniem czasu na ćwiczenia. On po prostu będzie. Dobrze jest zacząć dietę i aktywność fizyczną z kimś bliskim, bo wtedy znikają wszelkie pokusy, gdyż obie strony unikają pewnych produktów, przyzwyczajeń.