15 czerwca 2024

Czy ćwiczenia mogą pomóc na ból pleców?

Męczą Cię bóle pleców i wydaje Ci się, że nikt nie rozumie tego bóluł Jesteś w głębokim błędzie, bo bóle pleców dotyczą ogromnej liczby osób i są zmorą naszych czasów. Siedzenie przed komputerem, niewygodne łóżko, zła pozycja, praca fizyczna, czy kontuzje – to najczęstsze przyczyny bólu pleców. Wiele osób stosuje masaże, bo wydają się nam najskuteczniejsze, ale oprócz masaży są jeszcze ćwiczenia, które mogą być bardzo pomocne.
Oczywiście nie wszystkie ćwiczenia załagodzą nasz ból, ale istnieją specjalne zestawy ćwiczeń, które wykonywane pod okiem instruktora mogą przynieść ukojenie naszym bólom pleców.
Nie zapominajmy też o jodze i pilatesie. To raczej spokojne ćwiczenia, które pozwalają nam poprawić swoją kondycję i ukoić różnego rodzaju bóle. Szczególnie polecana jest joga, która dodatkowo pozwala nam na wyciszenie organizmu.
Czasem jednak wiecznie nie pomogą, a w zasadzie mogą być szkodliwe, Dlatego zanim zaczniemy ćwiczyć musimy skonsultować się z lekarzem i trenerem. Pamiętajmy też, że ważne jest poprawne wykonywanie ćwiczeń. Złe ustawienie może być bardzo obciążające dla naszego kręgosłupa.