3 października 2023

Nawe 30 minut ćwiczeń 3 razy w tygodniu daje efekty.

Ćwiczenia powinny być normą, każdy musi się ruszać, żeby zachować zdrowie na długie lata. Wydaje się to oczywiste, a jednak wiele osób ma z tym pewien problem. To zaskakujące, że w ciągu 7 dni nie jesteśmy w stanie zagospodarować 3 minut na ćwiczenia.
Tak naprawdę nie musimy być kulturystami, czy biegać jak sprinterzy, ważne jest to, żebyśmy w ogóle się ruszali. Zwykły spacer może być zbawienny dla naszego zdrowia. Oczywiście nie zawsze pogoda sprzyja spacerowaniu, ale nawet w zaciszu domowym można ćwiczyć.
Wiele osób tłumaczy się brakiem czasu, ale warto zauważyć, że nie musimy wcale szukać wolnych 30 minut na ćwiczenia, oglądać ulubiony program, który na pewno trwa dłużej niż 30 minut możemy wykonywać niezbyt skomplikowane ćwiczenia.
Trudno jest nam przede wszystkim zmotywować się do ćwiczeń. Dlatego warto jednak rozważyć zakupienie karnetu na siłownię. Wiele osób potwierdza, że nic tak nie motywuje do aktywności fizycznej, jak wydane na karnet pieniądze. Dobrze, zwłaszcza na kobiety działają ważne wydarzenia towarzyskie, bo wtedy chcą trochę schudnąć.