27 listopada 2022

Nie przesadzaj z ćwiczeniami

Ćwiczenia powinny być ważnym elementem naszej codzienności, pamiętajmy jednak, że nasz organizm nie jest z żelaza i należy mu się odpoczynek, a więc codzienne ćwiczenia są wykluczone, po za tym wiele osób popełnia podstawowy błąd, jakim są zbyt intensywne ćwiczenia p przerwie.
Ćwiczenia powinny być dobrane do naszego organizmu, jeśli mamy chore kolana nie możemy skakać, jeśli boli nas kręgosłup nie możemy go nadwyrężać. Niestety wiele osób lekceważy te kwestie i w efekcie musi mierzyć się z kontuzjami, które na długo eliminują człowieka z możliwości wykonywania ćwiczeń.
Pamiętajmy też, że nie można ciągle opierać się na tych samych ćwiczeniach, organizm potrzebuje zmian, interwałów, ćwiczeń cardio. Często mężczyźni pomijają pewne ćwiczenia, gdyż uważają, że rozciągnie się na macie jest mało męskie, natomiast wszelkie maszyny przynoszą naprawdę świetny efekt. Przez to ćwiczą tylko pewne partie mięśni, a inne pozostają osłabione, co potem może skutkować licznymi kontuzjami, które trudno uznać za przyjemne.