29 lutego 2024

Nie zapominaj o regularnych ćwiczeniach

Niby nic skomplikowanego, bo skoro codziennie wstajemy, jemy, idziemy do pracy, to powinniśmy też codziennie znaleźć czas na aktywność fizyczną, a jednak to tylko w teorii jest takie proste. W rzeczywistości wiele osób zapomina o tym, jak ważne są regularne ćwiczenia i że naprawdę dłuższe przerwy mogą być bardzo niezdrowe.
Nie chodzi tutaj tylko o zachowanie szczupłej sylwetki, chociaż trzeba przyznać, że to dość istotna kwestia. Pojawia się tutaj coś nieco innego, a chodzi o to, że ruch zapewnia zdrowie naszym stawom i dodaje nam energii.
Jeśli zaobserwujemy statystyki, zobaczymy, że wiele osób około 80 roku życia zaczyna cierpieć z powodu bólu stawów, u kobiet często pojawia się problem z miednicą, konieczne są operacje, a dotyczy to również wielu młodszych osób. Owszem, czasem jest to wynik choroby, ale najczęściej wynika t z tego, że nie uprawiamy wystraczającej ilości sportu, wiele osób tłumaczy sobie, że sport jest zbędny, bo praca jest wyjątkowo wymagająca i mamy sporo ruchu, więc dodatkowe ćwiczenia to zwykła starta czasu.