15 czerwca 2024

Przyspiesz spalanie ćwiczeniami

HIIT to ćwiczenia, które niezwykle pozytywnie wpływają na metabolizm, a co za tym idzie utratę wagi. W ostatnich latach tego typu zestawy treningowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
Nic dziwnego, że HIIT, czyli interwały cieszą się tak dużą popularnością. Ćwiczenia te wykonujemy ze zmienną intensywnością, dzięki czemu możemy polepszyć przemianę materii i napędzić spalanie nawet na kilka godzin po wykonaniu treningu. Dodatkowym atutem interwałów jest to, że możemy wykonywać je niemal wszędzie. Nie jest do nich potrzebny także żaden specjalistyczny sprzęt. Zestaw treningowy oparty na ćwiczeniach HIIT bez problemu znajdziemy w sieci. Możemy wykonać trening np. podczas biegania. Wówczas powinniśmy naprzemiennie biegać sprintem i truchtać. Podobnie można robić jeżdżąc na rowerze.
Ćwiczenia interwałowe najlepiej wykonywać rano po lekkim śniadaniu. Dzięki temu poprawiamy metabolizm na cały dzień, a spalanie kalorii będzie o wiele bardziej efektywne. Tego typu trening doskonale dopełnia dietę odchudzającą.