16 kwietnia 2024

Uważaj, jaki zestaw ćwiczeń wybierasz

Często błędnie wychodzimy z założenia, że nie ważne jest co ćwiczymy, ale w ogóle to, że się ruszamy. Jest to złe podejście, bo źle dobrane ćwiczenia mogą być dla naszego organizmu niebezpieczne.
Każe ciało jest inne, obarczane pewnymi kontuzjami z przeszłości, po ciąży, chorobie, ze zwyrodnieniami lub zwyczajnie nigdy nie miało styczności z aktywnością fizyczną. Dlatego też na każdym filmie z ćwiczeniami już na samym początku pojawia się informacja o konieczności skonsultowania się z lekarzem i trenerem.
Zbyt obciążające dla stawów, kręgosłupa, czy innych części ciała ćwiczenia mogą przynieść nam niezliczone kontuzje lub też trwałe uszkodzenia, które na zawsze odseparują nas od ćwiczeń.
Nie mając żadnego doświadczenia w ćwiczeniach, fitnessie na samym początku konieczne jest skorzystanie z porad specjalistów. Dopasowanie odpowiednich ćwiczeń do naszego ciała będzie najlepszym wyjściem. Nigdy nie wykonujmy skomplikowanych ćwiczeń bez konsultacji, bo musimy wiedzieć, że niepoprawne wykonane ćwiczenie może naprawdę obciążyć nasz kręgosłup, a w najgorszym wypadku dojdzie do uszkodzenia i dużych problemów zdrowotnych.