15 czerwca 2024

Zachęcaj dziecko do ćwiczeń

Ćwiczenia to taka prosta rzecz, a dal wielu tak nieosiągalna. Niestety bardzo często zapominamy, jak ważny jest ruch, zwłaszcza w przypadku dzieci.
Jeśli od czasu do czasu słuchamy wiadomości, na pewno obserwujemy, że znacząco wzrosła liczba dzieci z otyłością. Chociaż faktycznie ruch kojarzy nam się głównie z maluchami, nie jest tak, że każde dziecko biega od rana do wieczora. Komputery nas przyciągają i wiele dzieci spędza przed nimi godziny.
Brak ruchu to pierwszy krok do otyłości, jeśli nie chcemy, aby nasze dziecko cierpiało z tego powodu zachęcajmy go do ruszania się, gdy tylko jest taka możliwość. Zamiast wspólnego wypadku do kina, w czasie, którego dziecko zje dużo popcornu, czy innych słodkości wybierzmy się na basen, może zapłacimy trochę więcej, ale dziecko będzie miało ruch i dużo zabawy.
Rodzice często maja problem związany z dziadkami, którzy rozpieszczają dzieci. Niestety często kończy się to otyłością. Dlatego trzeba kontrolować, co dziecko je i robi, gdy nie ma go w domu. To wpłynie na jego przyszłość.