15 lipca 2024

Ćwiczenia to nie wszystko

Bardzo często, chcąc zrzucić kilogramy, rozpoczynamy od ćwiczeń. Oczywiście jest to z pewnością dobry krok, ale nasza waga może wcale nie pokazywać mniejszych liczb. Dlaczego tak się dzieje?
Ćwiczenia nie muszą dać zadowalających efektów, jeśli nie połączymy ich z odpowiednim odżywianiem. Nawet jeśli wybierzemy trening cardio, który nastawiony jest na spalanie kalorii, nasza wag może nie ulec zmianie. Dzieje się tak, ponieważ, by ćwiczenia były w pełni skuteczne musimy zapewnić sobie ujemny bilans kaloryczny. Oznacza to, że w trakcie odchudzanie powinniśmy spożywać mniej kalorii niż odpowiada naszej obecnej wadze. Tak samo wygląda to z ćwiczeniami siłowymi. Aby mięśnie były widoczne należy spalić tłuszcz, który je zakrywa. Dopiero wtedy możemy zauważyć efekty naszych ćwiczeń.
Zdrowa zbilansowana dieta i systematyczne ćwiczenia zawsze idą ze sobą w parze. Bez prawidłowego odżywiania nie jesteśmy w stanie schudnąć, natomiast brak ćwiczeń nie pozwoli nam na ujędrnienie sylwetki. Nie należy koncentrować się na walce tylko na jednym froncie.