15 lipca 2024

Tabata- ćwiczenia na brak czasu

Jeśli twoją jedyną wymówką usprawiedliwiającą zbędne kilogramy jest brak czasu, lepiej wymyśl coś nowego. Istnieje bowiem szereg treningów, które można wykonać w pół godziny, a na dodatek ćwiczyć możemy trzy razy w tygodniu.
Do tego typu ćwiczeń należy tabata. Jest to intensywny trening, który trwa zaledwie cztery minuty. Oczywiście przed wykonaniem właściwych ćwiczeń nie możemy zapomnieć o rozgrzewce. Prawidłowa rozgrzewka powinna trwać nawet dwadzieścia minut. Jest ona niezbędna w przypadku tabaty, ponieważ trening ten charakteryzuje się wysoką intensywnością. Bez rozgrzania spalanie nie będzie tak efektywne. Ćwiczenia te możemy wykonać w domu, a tutoriale z instruktażami i gotowymi programami treningowymi szybko znajdziemy w sieci.
Ze względu na intensywność tabaty nie każdy może ją wykonywać. Tego typu treningu powinny unikać osoby z problemami z sercem. Lepiej nie wykonywać go także mając znaczną nadwagę. Na początek lepiej wybrać coś spokojniejszego, a dopiero po czasie zwiększyć intensywność ćwiczeń.