Małe Osielsko - Wielka Impreza Nordic Walking

11 sierpnia w małej gminie wiejskiej Osielsko na obrzeżach Bydgoszczy, odbyły się kolejne, czwarte zawody z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów i startujących. Na starcie stanęło 419 zawodników z całej Polski w tym oczywiście 17-to osobowa reprezentacja Europejskiej Stolicy Nordic Walking Barlinka.


Gmina Osielsko wśród kijkarzy znana była do tej pory z licznej i głośnej grupy maszerów, startujących w żółtych koszulkach GOSIR Osielsko. Wszyscy byliśmy ciekawi jak organizatorzy poradzą sobie z tak dużą imprezą, szczególnie że były to pierwsze zawody o charakterze ogólnopolskim w Osielsku. Imprezę zorganizowano z rozmachem i na wysokim poziomie.

Główną ideą była promocja sportu powszechnego, jakim jest niewątpliwie Nordic Walking, a także zdrowego stylu życia. Nasza ekipa miała możliwość nocowania w Bożenkowie, gdzie zakwaterowani byli uczestnicy z dalszych części Polski (nieodpłatnie)! Trzeba przyznać, że wytworzyła się atmosfera niczym w wiosce olimpijskiej, a gospodarze dokładali wszelkich starań aby umilić nam pobyt.

Wracając do zawodów, to na każdym kroku widać było ogromny  wysiłek gospodarzy tego święta NW. Trasa ze względu na ostatnie opady nie należała do łatwych i przyjemnych ze względu na grząskie kałuże, i w wielu miejscach było jednak za wąsko, jak na tak znaczną ilość uczestników marszu, co niestety skutkowało paroma nieprzyjemnymi kontuzjami, które przytrafiły się również naszym zawodnikom. W Osielsku wprowadzono też po raz pierwszy żółte plastrony „Lidera kategorii”. Na pewno ta nowinka uatrakcyjni naszą zabawę.

Z takim plastronem wystartowało pięcioro zawodników z Barlinka:
Na 5 km: MDZ – Adrian Strych
K 40 – Urszula Burakowska
Na 10 km: M 40 – Teresa Zielińska
K 40 – Dariusz Zieliński
Na 20 km: K 40 – Teresa Oleszczuk

Jednym z „efektów” tego novum były zacięte ataki na pozycję lidera i już nie było im tak łatwo. Najlepsze wyniki zawodników z Barlinka na trasie w Osielsku:
Na 5 km: K 40 – 3 miejsce Urszula Burakowska
KDZ – 3 miejsce Nikola Groszkowska
6 miejsce Wiktoria Niepsujewicz
MJUN - 4 miejsce Filip Płaczek
5 miejsce Daniel Dłużniewski
MDZ – 3 miejsce Adrian Strych
Na 10 km: K 40 – 2 miejsce Teresa Zielińska
M 40 – 2 miejsce Dariusz Zieliński

Teraz wszyscy z nadziejami czekamy na zawody pucharowe w Barlinku, które odbędą się 8 września i będą połączone z Pierwszymi Otwartymi Mistrzostwami Euroregionu „Pomerania”. Mieszkańców prosimy o doping, a chętnych zapraszamy do spróbowania swoich sił na dystansie. Zapraszamy również na treningi przed zawodami w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17.00 przed bramą stadionu, kiedy to będzie można zapoznać się z techniką NW oraz przygotowaną trasą.

Opiekunowie grupy, instruktorzy NW
Bożena Rudnicka i Piotr Rosenkiewicz

Foto: Maria Rosół

 
Polecamy