Wielka 7 Barlinecka pobiła rekord Polski!

08 września na Stadionie Miejskim zebrali się pasjonaci Nordic Walking, którzy zjechali do naszego miasta z całej Polski oraz Niemiec. Przywitała ich Królowa Puszczy Barlineckiej wraz ze swoimi skrzatami. Królewski orszak zajechał na stadion białą limuzyną z oryginalną tablica rejestracyjną „Królowa Puszczy Barlineckiej”.


Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez Agatę Kuligowską i Agnieszkę Miśko, zawodnicy zaopatrzeni w numerki, ruszyli w piękne trasy barlineckich lasów. W przygotowanych punktach kontrolnych usytuowali się sędziowie, którzy bacznie przyglądali się czy zawodnicy prawidłowo technicznie maszerują z kijkami a za niedozwolony ruch była żółta kartka. Każdy z zawodników mógł sprawdzić swoich sił w marszu Nordic Walking w kategorii kobiet lub mężczyzn na dystansach:
5 km – 9 kategorii wiekowych oraz kategoria kobiet i mężczyzn – niepełnosprawni ,
10 km – 6 kategorii wiekowych,
20 km -  6 kategorii wiekowych.

Dodatkowo wśród uczestników z Euroregionu Pomerania został przyznany Puchar Burmistrza Barlinka za najlepszy czas open na dystansach  5, 10 i 20 km, w tym dla dzieci i młodzieży na dystansie 5 km. Tego samego dnia odbył się również marsz rekreacyjny po trasie zawodów, w którym mógł wziąć każdy kto chciał się po prostu przejść z kijami.

Po dotarciu na metę zawodnicy otrzymali medale pamiątkowe oraz pakiety startowe, w których znalazły się koszulki „Barlinek to mnie rusza” oraz materiały informacyjne o naszym mieście. Tradycyjnie już w dniu zawodów, wśród uczestników losowane były nagrody rzeczowe. W tym roku „do zgarnięcia” był m.in. weekend w Hotelu SPA w Gdańsku, zakupy w sklepie Exel, kije Nordic Walking oraz oczywiście rower, którego właścicielką została mieszkanka Barlinka. Całą imprezę od początku do końca zorganizowała pełnomocnik Burmistrza ds. Nordic Walking Katarzyna Mielcarek, której przed wręczeniem medali podziękowały zarówno władze naszego miasta, jak i zawodnicy. Uroczystego wręczenia medali i pucharów dokonali: Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Królowa Puszczy Barlineckiej, Rektor AWF Gdańsk Waldemar Moska, Prezes Federacji NW Olgierd Bojke oraz Katarzyna Mielcarek. Podczas zawodów odbyła się również część artystyczna, w której wystąpił Feeling Dance Group.

Miło nam Państwa poinformować, że w tym roku w Barlinku został pobity rekord Polski w liczbie zawodników biorących udział w Pucharze Polski Nordic Walking. Na linii startu stanęło 425 zawodników! Tyle samo osób dotarło oczywiście do mety.

Oto wyniki zawodów >

Mistrzostwa zostały zorganizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania) oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Organizatorzy:  Burmistrz Barlinka , Barlinecki Ośrodek Kultury, Polska Federacja Nordic Walking.

Za pomoc w organizacji Wielkiej 7 Barlineckiej dziękujemy:
- Ochotniczej Straży Pożarnej z Barlinka oraz Lutówka
- MKS Pogoń
- PGK
- Szkole Podstawowej nr 1 w Barlinku
- Szkole Podstawowej nr 4 w Barlinku
- Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Barlinku
- Publicznemu Gimnazjum nr 2 w Barlinku
- Szkole Podstawowej z Mostkowa
- Dyrektorom barlineckich szkół
- Zdzisławowi Kikowi
- Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu
- Komisariatowi Policji w Barlinku
- Michałowi Grodowczykowi
- pracownikom Barlineckiego Ośrodka Kultury
- pracownikom Urzędu Miejskiego w Barlinku
- Szkole Nordic Walking Lidia Wawrzynowicz Łubianka
- Kwiaciarni Ewa w Barlinku
- Jarosławowi Bednarkowi

WIĘCEJ ZDJĘĆ >
Rekordowa Wielka 7 Barlinecka >
Relacja video >

Tekst i Foto: Monika Przybylska

 
Polecamy