Puchar Bałtyku nordic walking

Kolejne zawody z cyklu Puchar Bałtyku nordic walking, na których startowali reprezentanci Barlinka odbyły się w Pogorzelicy. Całą drogę towarzyszyły nam obawy o pogodę. Jednak na miejscu okazało się, że do dobrego humoru uczestników i wspaniałej atmosfery dostosowała się aura, obdarzając nas słońcem.

Organizatorzy (czyli głównie ośrodek Natura Resort i gmina Rewal) przygotowali trasę prowadzącą w całości przez ponad stuletni bór sosnowy, obejmującą szlak nordic walking i kilka ścieżek leśnych. Na całej długości nie było żadnego betonu, asfaltu, ani innego bardzo twardego podłoża. W znacznej większości miejsc było szeroko i przestronnie, na drugim kilometrze znalazło się także jedno charakterystyczne, i pozwalające na sprawdzenie się, podejście, które zwieńczone było długą i łagodną drogą w dół. Bezpośrednio przy ośrodku, na początku leśnej ścieżki, znajdowały się start i meta. Dekoracja natomiast odbyła się na samym terenie hotelu, przy placu zabaw. Tam też znajdowało się stoisko Herbalife – partnera imprezy, które oferowało izotoniki (te dostępne były również na trasie), degustację koktajli odżywczych, możliwość konsultacji z dietetykiem i zbadania składu ciała oraz wieku biologicznego osoby.

Na najlepszych w kategorii OPEN czekały puchary, a dla reszty stających na podium przygotowano medale w odpowiednim kolorze względem zajętego miejsca oraz voucher (50 lub 100 zł) do wykorzystania w Natura Resort. Barlineccy zawodnicy znowu pokazali klasę i zdobyli dwa puchary w kategorii OPEN – Teresa Oleszczuk i Filip Płaczek na dystansie 10 km za zdobycie trzeciego miejsca oraz 11 medali w kategoriach wiekowych:

Na dystansie 5 km:
kategoria K 0-9              1 miejsce – Adrianna Łubkowska (debiut w zawodach)

kategoria K 10-13          1 miejsce – Alicja Ostrycharz
2 miejsce – Weronika Ubych
3 miejsce – Kinga Granowska

kategoria K 14-17           1 miejsce – Oliwia Majkut

kategoria M 10-13          1 miejsce – Jakub Cybulski
2 miejsce – Konrad Więczkowski
3 miejsce – Wojciech Paradisz

kategoria M 50-54          3 miejsce – Piotr Rosenkiewicz

Na dystansie 10 km:
kategoria K 45-49           1 miejsce – Teresa Oleszczuk

kategoria M 0-29             1 miejsce – Filip Płaczek

Opiekunowie drużyny
Bożena Rudnicka i Piotr Rosenkiewicz

 
Polecamy