Rajd NA SZLAKU MŁYNÓW W DOLINIE PŁONI

Wielki rajd organizowany raz w roku z PTTK Ziemia Gorzowska  odbył w tym roku nowym szlakiem dla turystów - szlakiem historii barlineckich młynów w dniu 31 maja 2014r. Na turystyczne spotkanie przyjechali goście z Gorzowa i goście z PTTK Berlińskiej Polonii.

Rajd rozpoczął się spotkaniem w Parku im Emanuela Laskera, gdzie Kasia Mielcarek razem z Królową Puszczy i Boginką Morianą powitała wszystkich uczestników.

Królowa przedstawiła  walory pięknych okolic i Puszczy Barlineckiej oraz wręczyła wszystkim pamiątkowe widokówki promujące bioróżnorodność okolic. Uczestnicy zwiedzali trasę w trzech grupach w tym jedna na  rowerach. Przewodnikami grup byli Katarzyna Mielcarek, Piotr Adamiok i Jurek Wawrzyniak  Pierwszym punktem była ekspozycja o młynach w Muzeum Regionalnym Barlinka następnie grupy szły szlakiem rzek: Młynówką i Płonią aż do Młyna Papierni, gdzie odbył się młyński festyn, zabawy dla dzieci –poszukiwanie skarbów z okazji Dnia Dziecka, turniej wiedzy o młynach barlineckich i przyrodzie Puszczy Barlineckiej, promocja książki „ Barlinek na szlaku młynów” oraz poczęstunek i zwiedzanie młyna. W rajdzie wzięło udział ponad 100 osób. Organizatorzy imprezy; Centrum Informacji Turystycznej i Klub PTTK „Barlineckie Bobrusie”.
Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w realizacje rajdu partnerom!

Partnerzy: Oddział PTTK Ziemi Gorzowskiej, Nadleśnictwo Barlinek, Stowarzyszenie Młyn Papiernia, Burmistrz Barlinka

 
Polecamy