W POSZUKIWANIU WIOSNY Z NORDIC WALKING DO MOSTKOWA

W słoneczną marcowa pogodę 25.03.2017 spora grupa nordikowców wyruszyła z Barlinka i z Mostkowa by w przyjemnym marszu poszukać oznak wiosny. Grupa z Barlinka rozpoczęła rozgrzewką przeprowadzoną przez instruktora Katarzynę Mielcarek. Trasa wiodła do malowniczo położonej wśród wzgórz i pól wioski Pogórze.

W tej miejscowości nastąpiło spotkanie z grupą z Mostkowa. Wielką przyjemnością było obserwowanie klucza żurawi, który również przywitał nas w Pogórzu obwieszczając wiosnę.

Cała ponad osiemdziesięcioosobowa grupa pod eskortą opiekuńczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie dotarła leśnym traktem do szkoły w Mostkowie. Po pysznym posiłku uczestnicy spotkania razem z mieszkańcami wioski i pracownikami szkoły wykonali piękne ogromne palmy. Młodzież wzięła też udział w konkursie na zbudowanie eko-marzanny. Odbyły się również konkursy na najciekawsze dekoracje wielkanocnych potraw, na babę wielkanocną i mazurek. W świątecznym nastroju wysłuchano pięknego koncertu paschalnych pieśni w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Mostkowiacy. Na koniec wręczono nagrody zwycięzcą oraz podziękowania dla Pani Iwony Galbarczyk dyrektor SP Mostkowo oraz OSP Mostkowo oraz wszystkich realizujących te imprezę za wspaniałe przygotowanie kolejnego już rajdu nw. „W poszukiwaniu wiosny„. Jak co roku z kolorowymi wspomnieniami tradycyjnych palm, pysznych babek i wielkanocnego żurku i wszechobecnej wiosny z uśmiechami na twarzy grupa pojechała do domów.   

 
Polecamy